Služby
Nabídka akcí Kouzelník Music theatre Salsa Folklór Orientální tance

Orientální tanec

orientální tance

Orientální tanec
Velmi starý tradiční tanec s bohatou historií tančený v arabském světě ženami i muži. Břišní tanec byl a stále je tančen při porodu, na svatbách, pro vlastní potěšení žen, jako milostná předehra a z různých jiných příčin. orientální tance Jen málokterý tanec v sobě skrývá prvky tolika rozmanitých kultur, zvyků a tradic jako právě orientální břišní tanec. Proto i jednotný název není zcela přesný. Setkáváme se zde totiž s prvky španělského, indického i perského tance, a tak jsou často užívány různé názvy - východní, břišní či orientální tanec. Název však určitě není to nejdůležitější, vždy se v tanci snoubí ladné pohyby s radostí a krásou, tedy s tím, co činí člověka šťastným. Dle dávných tradic se břišní tanec tančí naboso. Důvod je prostý: jen tak je možné bezprostřední spojení s Matkou zemí. Břišní tanec vyrostl na tradici východní hudby. Ačkoli dnešní tanečníci používají hudby s prvky západní kultury, rytmus hudby blízkého a středního východu je dominantní. Zatímco západní hudba vychází z rytmu a pravidelnosti, východní hudba je "svobodnější", dávající větší prostor nejen hudebníkům, ale především tanečníkům. Typické pro břišní tance je používání rozmanitých pomůcek: šátky, závoji, svíčkami a meči počínaje a živými hady konče.

orientální tance

Africký tanec
Africký tanec vychází ze země. Je inspirován pozorováním zvířat a běžných denních činností lidí. Různé tance vznikly k různým příležitostem a vycházejí ze života. Tanec je velmi úzce spojen s hudbou, proto tanečníky doprovázejí živí bubeníci. Živí bubeníci přinášejí tanci nový rozměr a jinou vibraci než reprodukovaná hudba. Africký tanec je více komunitní než jiné tance. Spojuje lidi.

orientální tance

Flamenco
Ohnivá Andalusie. Černovlasí Španělé s uhrančivými pohledy. Temperamentní dívky s havraními vlasy a bohatou sukní. Klapot kastanět. Uchvacující rytmy linoucí se z kytary... Dopátrat se původu flamenca je velmi složité. Tanec podobný flamencu přinesli cikáni. Postupně se vyvjíjel, během jejich putování se cikáni inspirovali uměním, hudbou a tanci v oblastech, kterými procházeli, postupně přidávali různé prvky a kroky.

Balijský tanec
Jedná se o výrazový tanec, kde je velký důraz kladen na práci rukou a výraz obličeje. Je specifický třepotavými pohyby, dynamikou a pestrým oděvem. Jedná se o vystoupení v délce cca 6 minut.


orientální tance